Националите по баскетбол победиха Левски Лукойл в контрола

Националният отбор на България по баскетбол за мъже приключи четиридневния си подготвителен лагер за квалификациите за европейско първенство с победа със 75:61 над Левски Лукойл. Това бе втори успех за играчите на Росен Барчовски, които в понеделник вечер надиграха и А1 Академик с 86:78.

В срещата със "сините" в състава на България бе Йордан Минчев, докато съотборникът му Чавдар Костов игра за Левски Лукойл. Другите двама баскетболисти на носителя на купата на България, извикани за минилагера - Венцислав Петков и Христо Захариев, не взеха участие в мача.

В днешния мач в игра за Левски Лукойл се появи центърът Зейн Ноулс, който вероятно ще бъде най-новото попълнение в тима. Националният отбор започна много силно срещата и поведе с 32:11, което бе и най-голямата разлика в мача. Постепенно Левски Лукойл намали изоставането си и преди последната четвърт "трикольорите" водеха с едва 3 точки при 50:47. В заключителните 10 минути предимството отново бе на страната на националите, които в крайна сметка се поздравиха с победа.

Най-резултатни в срещата за националите бяха Божидар Аврамов с 14 точки и Йордан Минчев с 13. За Левски Лукойл Чавдар Костов, Асен Великов, Данило Тасич и Зейн Ноулс вкараха по 13 точки.

Националният отбор ще се събере за нов лагер в Ботевград на 12 февруари в Ботевград, преди гостуването на Гърция на 21 февруари за начало на квалификациите и домакинството на Латвия три дни по-късно.