ЦСКА 1948 разпиля Арда, Гущеров с два гола (снимки+видео)

Отборът на ЦСКА 1948 надигра с 3:0 Арда (Кърджали) в контролна среща от подготвителния лагер на двата тима в Турция. Андон Гущеров (9) изведе "червените" напред, а Даниел Младенов (64) удвои. Отново Гущеров (72) бе точен за "червените" с глава. Мачът бе излъчен НА ЖИВО в сайта Sportal.bg. Проверката бе трета за Арда в Турция. До момента воденият от Стамен Белчев тим допусна поражение с 0:4 от ФК Прищина и надви с 3:2 Динамо (Тбилиси).

ЦСКА 1948 пък разби с 4:0 дубъла на Зенит в предишната си контрола от лагера в Белек. Двубоят беше наблюдаван от националния селекционер Георги Дерменджиев, наставника на Локомотив (Пд) Бруно Акрапович и спортния директор на "смърфовете" Георги Иванов - Гонзо.

В 7-ата минута опасна контраатака на Арда можеше да завърши с гол, но Спас Делев направи сериозен пропуск на празна врата след подаване на Александър Георгиев.
В 9-ата минута Андон Гущеров откри резултата след подаване на Сашо Александров. Голмайсторът на “червените” се възползва от прекрасно подаване на Алвеша зад гърба на защитата и без да се поколебае, прати топката във вратата. В следващите минути футболистите на Стамен Белчев бяха по-активни но не успяваха да се възползват от своето преимущество.
В 35-ата минута Иван Коконов напусна терена заради травма. Мястото му в игра зае Румен Руменов. Три минути по-късно удар на Румян Ховсепян срещна тялото на защитник в червено. В 50-ата минута Наумов се намеси блестящо при удар с глава на Ради Василев. Младият страж успя да опази мрежата си суха с една ръка. ЦСКА 1948 отговори с опасен шут на Денислав Алексанров, който Иван Караджов успя да парира. В 55-ата минута удар на Дани Младенов бе блокиран от защитник на Арда на голлинията.
В 63-ата минута Светослав Ковачев не успя да достигне топката при разбъркване в наказателното поле. Само 60-секунди по-късно ЦСКА 1948 стигна до нов гол, дело на Даниел Младенов. Новото попълнение засече добро центриране от Денислав Александров, а комбинацията между двамата напомни на едно от попаденията на "червените" в мача с дубъла на Зенит. В 72-ата минута Андон Гущеров направи резултата класически. Центриране в наказателното поле бе отклонено с глава от Борис Тютюков, а Гущеров бе оставен напълно свободен от защитата на Арда и не сбърка от два метра до голлинията, оформяйки крайния резултат.
ЦСКА 1948 - АРДА 3:0
1:0 Андон Гущеров (9)
2:0 Даниел Младенов (64)
3:0 Андон Гущеров (72)