Локо (Пд) отстъпи на словаци (видео)

Локомотив (Пловдив) допусна поражение от Земплин с 1:2 в контролна среща от подготвителния лагер на двата тима в Турция. Христос Неоцитидис (10) изведе словаците напред, а Йосип Томашевич (17) изравни. Станислав Данку (69) отново пък донесе успеха Земплин с хубав гол. Проверката можехте да гледате НА ЖИВО в Sportal.bg.

В четвъртък, 23-и януари, носителят на Купата на България срещна тима на Стойчо Младенов - Кайсар. В проверката “смърфовете” се наложиха с 1:0 с гол на Лукас Салинас. Днешният съперник на Локомотив се състезава в словашката елитна лига, като в момента се намира на пето място в класирането. Клубът е основан през 1912 година.
Футболистите на Бруно Акрапович бяха подкрепени от фенската организация World Wide Locos, в която членуват привърженици на Локомотив Пловдив, живеещи в чужбина.

В 8-ата минута гол на Земплин бе отменен заради засада. Добра атака бе завършена с глава от Сидибе Модибе, но попадението не бе зачетено, тъй като нападателят бе с метър зад гърба на защитата на "смърфовете". Две минути по-късно защитата на Локомотив отново се пропука и този път бе наказана. Центриране от ъглов удар доведе до разбъркване в наказателното поле, при което Христос Неоцитидис бе най-съобразителен и се разписа от няколко метра.

Словаците запазиха преднината си едва седем минути. Момчил Цветанов проби по левия фланг и центрира остро в наказателното поле, където Йосип Томашевич изпревари защитниците в бяло и се разписа с глава. В следващите минути и двата отбора опитваха да организират атаки към противниковата врата, но без сериозен успех. В 42-ата минута Парвиз Умарбаев намери Анте Аралица зад гърба на защитата с дълъг пас. Хърватинът пое с гърди, след което шутира, но покрай вратата.

В 50-ата минута Локомотив пропусна две възможности за гол. Първо удар на Димитър Илиев бе париран от стража на Земплин, а след това шут на Анте Аралица се отби в напречната греда. Отново Аралица десет минути по-късно пробва късмета си, но ударът му бе слаб и неточен. В 69-ата минута, при една от своите атаки към вратата на Локомотив, тимът на Земплин стигна до гол. Станислав Данку с две залъгващи движения се справи първо с Томашевич, след това и с каращия проби Акиншола Акинйеми, след което прати топката право в долния ляв ъгъл на Мартин Луков. В 83-ата минута футболистите на Бруно Акрапович пропуснаха добра възможност да изравнят. Един Бахтич пусна пас в коридор към Аралица, но хърватинът не успя да преодолее вратаря на Земплин.

ЛОКОМОТИВ - ЗЕМПЛИН 1:2
0:1 Христос Неоцитидис (10)
1:1 Йосип Томашевич (17)
1:2 Станислав Данку (69)

ЛОКОМОТИВ: 71. Мартин Луков, 16. Лукас Салинас, 5. Дейвид Малембана, 61. Диниш Алмейда, 50. Йосип Томашевич, 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагарен, 10. Парвиз Умарбаев, 77. Анте Аралица, 14. Димитър Илиев, 12. Миховил Клапан