Ботев (Пловдив) прегази Кизилжар, Вутов с два гола (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) записа лесен успех с 3:0 над Кизилжар в контролна среща, която се проведе в Спортен център "Сусеси" в Белек. Попаденията за "жълто-черните" реализираха Александър Тонев (56) и Антонио Вутов (58, 67). "Канарчетата" изиграха добра проверка, в която не оставиха никакъв шанс на казахстанския тим.

В 12-ата минута бе първата по-интересна ситуация в срещата. Никола Илиев центрира на втора греда, където Станислав Шопов опита удар с глава, но опитът му бе твърде слаб, за да затрудни Цицирин.

В 37-ата минута Антонио Вутов отправи техничен удар от дистанция, но шутът му бе избит от стража на казахстанския тим. Малко по-късно Лъчезар Балтанов също опита да се разпише, но отново Цицирин се намеси на ниво.

В 56-ата минута "жълто-черните" стигнаха до първия гол в проверката. Играчите на Ферарио Спасов направиха страхотна комбинация, която завърши с мощен шут с левия крак в мрежата на Кизилжар. Това бе и неговото трето попадение в Турция.

Две минути по-късно Антонио Вутов вкара втория гол във вратата на "червените".

В 67-ата минита футболистите на Кизилжар направиха груба грешка, от която се възползва Антонио Вутов. Атакуващият футболист излезе очи в очи с вратаря, а юношата на Левски не пропусна да вкара втория си гол.

До края на мача Ботев (Пловдив) не остави никакъв шанс на "червените" и съвсем заслужено спечели срещата без да допусне гол.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - КИЗИЛЖАР 3:0

1:0 Тонев (56)