Лига на нациите по мини футбол: Словакия - България (Финал) 1:0

Йънг Бойс взе дербито с Базел

Шампионът на Швейцария Йънг Бойс направи нова важна крачка към защитата на титлата си. Тимът от Берн спечели с 2:0 дербито с един от основните си конкуренти Базел с 2:0 и запази лидерската си позиция в класирането.

Жан Нсаме откри резултата в 39-ата минута, а Гийом Оаро удвои в 78-ата минута, с което на практика сложи край на интригата в мача.

В самия край на двубоя Омар Алденте си изкара два жълти и червен картон в рамките само на три минути и така Базел завърши мача с 10 души на терена.

С тази победа Йънг Бойс продължава да води в класирането с 41 точки, пред Санкт Гален с 36, а Базел е на 3-ата позиция с 36 точки.