Ман Сити се разходи срещу Фулъм (видео)

Манчестър Сити с лекота преодоля четвъртия кръг на Купата на Англия. “Гражданите” спечелиха с 4:0 срещу втородивизионния Фулъм. Срещата до голяма степен бе решена още в самото начало, когато Тим Риъм получи червен картон, а Гюндоган откри резултата от дузпа. Бернардо Силва удвои аванса на Сити, а след почивката Габриел Жезус се разписа на два пъти.

Още с втория гол в срещата отборът на Гуардиола стана първият тим от големите европейски първенства, който стига до 100 гола от началото на сезона. Испанският мениджър направи осем промени в състава, но въпреки това домакините нямаха никакви проблеми.

Интригата в двубоя до голяма степен приключи още в неговото начало. В шестата минута Гюндоган изведе Жезус на добра позиция в наказателното поле. Тим Риъм го събори, което имаше тежки последствия за гостите. Съдията отсъди дузпа и показа червен картон на бранителя. Гюндоган откри резултата от бялата точка.

След тази ситуация Сити спокойно контролираше събитията на терена и търсеше втори гол, като през няколко минути стигаше до положение пред вратата на съперника. Марез на няколко пъти не успя да завърши успешно атаките. В 19-ата минута Бернадо Силва му показа как се прави това. Португалецът се завъртя няколко пъти на границата на наказателното поле и с нисък удар прати топката в долния ляв ъгъл на вратаря. Попадението бе под номер 100 за Сити от началото на сезона.

До края на първото полувреме "гражданите" създадоха още няколко положения, а след почивката пропуснаха серия от ситуации преди Жезус да вкара два гола в рамките на три минути.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - ФУЛЪМ 4:0
1:0 - Гюндоган (8-д)
2:0 - Бернардо Силва (19)
3:0 - Жезус (72)
4:0 - Жезус (75)