Две години по-късно Тенис Сандгрен отново е на 1/4-финал в Мелбърн

Тенис Сандгрен (САЩ) се класира за втори път на четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис. Сандгрен, който заема 100-ото място в световната ранглиста в момента, пласира 21 аса и елиминира поставения под номер 12 Фабио Фонини (Италия) със 7:6 (5), 7:5, 6:7 (2), 6:4 след почти три часа и половина игра и отново е сред осемте най-добри в Мелбърн след 2018 година.

Американецът отрази пет възможности за пробив в първата част, който стигна до тайбрек. В него Фонини загуби първите четири разигравания, но изравни за 5:5, след което направи две непредизвикани грешки и сдаде сета. Това вбеси италианеца, който загуби следващите 13 точки, включително и наказателна точка заради бавене на времето и спор със съдията на стола.

Сангрен дръпна с 4:0 в резултата и по всичко изглеждаше, че ще спечели лесно, но Фонини отново намери играта си и с пет поредни гейма обърна нещата в своя полза - 5:4. Американецът отново успя да пробие за 6:5 и след това затвори сета при собствен сервис.

Сандгрен дръпна с брейк за 2:1 и в третата част, но поиска медицински таймаут заради проблем с лявото коляно. При подновяването на играта Фонини върна пробива, след което се стигна до тайбрек, в който италианецът доминираше. Четвъртият сет вървеше с доминация на сервиращите, но американецът се възползва и реализира първата възможност за пробив в десетия гейм, а с това си осигури и победата.

Така на четвъртфиналите той очаква победителя от срещата между шесткратния шампион Роджър Федерер (Швейцария) и Мартон Фучович (Унгария).