И Дончич не успя да спре устрема на Юта

Руди Гобърт вкара 22 точки, спечели 17 борби и блокира пет стрелби при победата на Юта със 112:107 срещу Далас в Солт Лейк Сити. Донован Мичъл бе най-резултатен за Джаз с 25 точки, докато Боян Богданович добави 23. Така Юта спечели четвърти пореден мач и 19-и от последните си 21.

Гостите започнаха по-активно срещата и водеха след първата част (25:36), както и след втората, макар че там домакините успяха да отвърнат на удара и спечелиха с 30:22. Третата част отново отиде на сметката на Маверикс, макар и само с точка вповече - 25:26. Последната четвърт обаче Джаз постигнаха своето и в крайна сметка спечелиха срещата със 112 на 107.

За Далас естествено над всички бе Лука Дончич, който вкара 25 точки и добави 7 асистенции, а Дориан Финей-Смит хвана 10 борби под коша, но това не бе достатъчно.