Зак Лавин изведе Чикаго до нова победа срещу Кливланд

Зак Лавин вкара 27 от 44-те си точки през първото полувреме и Чикаго победи Кливланд със 118:106 в мач от първенството на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА). Това бе втора поредна победа във втора поредна събота за Булс срещу Кавс и с нея отборът се изкачи на трето място в класирането на Централната дивизия.

Лавин вкара пет от 12-те тройки за Чикаго, а освен това спечели десет борби и даде осем асистенции, пропускайки за малко първия трипъл-дабъл в кариерата си. Той също така вкара 21 от 42 точки в последната четвъртина срещу Кливланд миналата събота, когато Булс преодоляха 15 точки изоставане и спечелиха със 118:116.

Кливланд вкара първите седем точки в третата част, но след това Чикаго направи убийствена серия от 40:12 и поведе с 99:76 до края на четвъртината. Лавин пък вкара тройки в началото и края на друга серия от 11:0, която реално сложи край на срещата.

Чикаго се изкачи на трето място с помощта на Бруклин, който победи със 121:111 Детройт след продължение и остави Пистънс на 0.5 мача зад Булс в класирането на Централната дивизия.

Кайри Ървинг отбеляза 45 точки за Нетс, които пък спряха серията си от пет поредни загуби. Той добави седем асистенции и шест борби, а Джарет Алън завърши с 20 точки, 15 борби и четири блокирани стрелби. Джо Харис пък се отчете с 16 точки за Бруклин.Дерик Роуз вкара 27 точки за Детройт, а Андре Дръмънд, който пропусна предните два мача заради удар в главата във Вашингтон в понеделник, се отчете с 20 точки и 21 борби.