Хебър започна полусезона в Суперлигата с победа (снимки + статистика)

Новият-стар носител на Купата на България Хебър (Пазарджик) започна втория полусезон в Суперлигата със страхотна победа. Играчите на Атанас Петров надиграха категорично като домакини Черно море (Варна) с 3:0 (25:21, 25:18, 25:12) в мач от 12-ия кръг, игран в пълната зала "Васил Левски".

Така "тигрите" от Пазарджик са на второ място във временното класиране с 10 победи, 2 загуби и 28 точки, с колкото е и 3-ия Монтана, но след 9 победи и 3 загуби. Черно море пък остава 10-и с 4 победи, 8 загуби и 9 точки. В следващия 13-и кръг Хебър гостува на коравия тим на Марек Юнион Ивкони (Дупница), а варненци са домакини на Монтана. И двете срещи са в петък (31 януари).

След равностойното начало на първия гейм гостите от Черно море поведоха за кратко. В следващите минути двата тима играха точка за точка, но в крайна сметка Хебър взе аванс и го задържа до края - 25:21. Във втората част "тигрите" стартираха ударно с 8:0. Варненци прекъснаха серията, но не успяха да го доближат и останаха на 4-5 точки. Така Хебър увеличи аванса си на 2:0 гейма след 25:18. Третата част започна идентично на първата, но след това домакините набраха инерция и не срещнаха проблеми - 25:12 и 3:0 за Хебър.

Над всички за Хебър бе Спас Байрев със 17 точки (6 аса! и 50% ефективност в атака) за победата и бе определен за MVP на мача.

За Черно море Явор Генов (50% ефективност в атака и 42% позитивно посрещане) и Николай Колев (3 блока и 78% ефективност в атака) приключиха с по 10 точки.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) 3:0 (25:21, 25:18, 25:12)
ХЕБЪР: Георги Братоев 1, Спас Байрев 17, Мартин Симеонов 8, Тодор Алексиев 9, Стойко Ненчев 4, Денис Чавдаров 9 - Петър Каракашев-либеро (Любомир Агонцев 2)
Старши треньор: АТАНАС ПЕТРОВ
ЧЕРНО МОРЕ: Йоан Кайряков 4, Стефан Иванов 6, Явор Генов 10, Калоян Балабанов 7, Траян Иванов, Николай Колев 10 - Борис Димов-либеро (Иван Манолов, Димитър Славов, Даниел Ал Атрааш 1, Борислав Желязков-либеро)
Старши треньор: ЮЛИАН ТУПАНКОВ.