Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Суботич си спомни как се бележи, а Унион продължи "чистата" си серия вкъщи

Унион (Берлин) запази пета “чиста мрежа” у дома, след като надви Аугсбург с 2:0. Новаците в елита са лидери по този показател през сезона досега, а за днешния триумф головете отбелязаха Невен Суботич (47’) и Маркус Ингвартсен (61’), които осигуриха седмата победа на столичани в кампанията.

Суботич отбеляза след прекъсване от близо пет години - за последно той се беше разписвал през месец май 2015. Сега това отново стана след статично положение, като той засечет топката на далечнат греда за 1:0 малко след началото на второто полувреме. Ингвартсен удвои четвърт час по-късно, като попадението му за 2:0 бе под №4 за него в елита на Германия, а и четирите му гола са отбелязани с ляв крак.

Унион е на единадесето място в класирането и прекъсна серията си от три последователни мача. Берлинчани имат 23 точки, колкото имат и днешните им гости от Аугсбург, но баварците се намират едно място по-надолу.