Уест Бромич изхвърли Уест Хам, Нюкасъл ще преиграва

Лидерът в Чемпиъншип Уест Бромич отстрани Уест Хам от Купата на Англия, след като го победи с 1:0 на "Лондон Стейдиъм". Единственото попадение в мача реализира Конър Таунзенд в деветата минута. Така тимът на Славен Билич, който се изправи за първи път срещу бившия си тим, се класира за осминафиналите на турнира,

Мениджърът на "чуковете" Дейвид Мойс бе направил някои промени, но пусна силен състав. Играчите му обаче тотално разочароваха. Те не реагириха по никакъв начин след ранния гол, като гостите пропуснаха още положения. Уест Хам дори игра с човек повече последните 18 минути, след като защитникът Семи Ажай бе изгонен след втори жълт картон.

Преди тази ситуация УБА доминираше, а Чарли Остин на два пъти се размина с попадение. Кайл Едуардс също тества вратаря на домакините Дарън Рандолф. Чак в последната минута Уест Хам стигна до точен удар към вратата на съперника след изстрел от дистанция на Деклан Райс.

В друг мач от четвъртия кръг на Купата на Англия Нюкасъл и третодивизионния Оксфорд завършиха 0:0 на "Сейнт Джеймсис Парк" и ще трябва да решат кой продължава напред след преиграване. "Свраките" бяха с пълен състав, а Набил Бенталеб дебютира за тима. Именно той имаше една от малките възможности за гол, но ударът му бе отразен от Ийстууд. Две попадения на Жоелинтон бяха отменени поради засада.

В сблъсък на два отбора от Чемпиъншип Рединг и Кардиф също не излъчиха победител. Срещата завърши 1:1, като двата тима си размениха по един гол в самото начало на двубоя. Гостите от Уелс откриха резултата в петата минута след гол на Калъм Патерсън. Три минути по-късно Яку Мейте изравни.

Домакините останаха с човек по-малко в 81-ата минута, когато Том Макинтайър получи втори жълт картон. Кардиф пропусна да спечели в края, след като Сол Бамба направи голям пропуск. Равенството означава, че двата отбора ще се срещнат три пъти в рамките на девет дни, тъй като имат и мач за шампионата след седмица.

УЕСТ ХАМ - УЕСТ БРОМИЧ 0:1