Созопол се наложи над Добруджа

Созопол се наложи с 3:1 над Добруджа (Добрич) като гост, като контролната среща беше своеобразно дерби между есенните лидери в Югоизточната и Североизточната Трета лига. Това беше първа контрола за жълто-зелените, докато за Созопол - четвърта. Добруджа откри резултата чрез новото си попълнение Дейвид Филипов, който се възползва от лошо върната към вратаря топка, изтича към него, а стражът на гостите под паника ритна топката в тялото му и тя влезе в опразнената врата.

В рамките на 5 минути през второто полувреме Созопол обърна резултата. В 57-ата минута Кристиян Иванов изравни, а след това Венцислав Гюзелев се разписа с глава. В оставащото време Добруджа пренесе играта пред вратата на гостите и пропусна няколко добри възможности за гол. В последната минута Кристиян Иванов се разписа за втори път в мача и оформи крайното 3:1 за Созопол.

Мачът ще се запомни и със завръщането на халфа Антоан Вълчев, който се появи на терена през второто полувреме. Той не бе играл от 12 октомври, когато счупи ключица на мача с Устрем Дончево и повече не игра до края на есента.

Следващата контрола на Добруджа ще бъде на 31 януари в Каблешково срещу втородивизионния Нефтохимик.