Херта съсече Волфсбург с късни голове (видео)

Тимът на Херта (Берлин) записа ценен успех с 2:1 при гостуването си на Волфсбург в среща от 19-ия кръг на Бундеслигата и се отдалечи на 5 точки от опасната зона. Отборът на Юрген Клинсман не блестеше с нищо, отстъпваше игрово и губеше в резултата до 74-ата минута, но в малкото оставащо време съумя да реализира два гола, като вторият падна в последната минута.

Натискът на Волфсбург даде резултат в 68-ата минута, когато центриране на Адмир Мехмеди не беше докоснато от никого и спря w мрежата на Руне Ярстайн. Останаха съмнения за влияние върху ситуацията на намиращия се в засада Ваут Вегхорст, но положението на нападателя на домакините не беше взето под внимание.

В 74-ата Херта изравни, след като централният защитник Джордан Торунарига заби хубаво попадение с глава след корнер.

Доди Лукебакио донесе триумфа в края, когато също с глава наказа защитата в зелено.

За “вълците” това е трета поредна загуба, като тимът е взел само една точка от средата на декември насам.