И гредите не спряха Ботев (Пд) срещу руснаци, Неделев с контузия (видео)

Ботев (Пловдив) разби с 3:0 втородивизионния руски ФК Чайка във втората си контрола от подготвителния лагер в Турция. Александър Тонев (70, 71) отбеляза два гола за "жълто-черните", а Никола Илиев (84) оформи крайния резултат. Пловдивчани бяха пълни господари на терена и освен трите гола, които отбелязаха, бяха спрени на три пъти от гредите. Неприятната новина е травмата на Тодор Неделев, който на пръв поглед получи тежка контузия и предстои да се разбере доколко сериозна е тя. Срещата с руския ФК Чайка можехте да гледате НА ЖИВО в Sportal.bg.

View this post on Instagram

#starting #lineup #botevplovdiv #fcchayka

A post shared by Botev Plovdiv (@pfcbotevofficial) on Jan 25, 2020 at 3:00am PST

Мачът се провежда в спортен център "Хане" в град Сиде. По програма това трябваше да бъде третият мач на турска земя за "канарчетата", но преди дни контролата с Динамо (Тбилиси) пропадна. В първата си проверка Ботев загуби с 0:4 от Олександрия.

Мачът започна със закъснение от пет минути, тъй като от щаба на руския тим имаха претенции към тревното покритие. Футболистите на Ботев пък отново излязоха със специални фланелки в памет за загиналия в Гърция фен на тима Тоско Бозаджийски.

В 15-ата минута Тодор Неделев бе заменен принудително след сблъсък с противник. Звездата на "канарчетата" трябваше да напусне терена с помощта на медицинския екип на Ботев, тъй като изпитваше сериозни болки в коляното. В хода на мача Неделев се завърна на скамейката с усмивка, което може да бъде прието за добър знак, че халфът не е контузен тежко.

Двата тима много трудно създаваха положения пред противниковата врата през първите 20 минути на двубоя. В 37-ата минута Ботев създаде най-опасната ситуация до момента в мача с шут на Станислав Шопов, който излезе в аут. Минута по-късно се образува спречкване в близост до вратата на "канарчетата", след като Антонио Вутов бе издърпан грубо от футболист на Чайка. Главният съдия обаче не показа картони и играта продължи. Димитър Тонев отправи опасен шут в 40-ата минута, който

Гестиков със сетни сили успя да избие в корнер.

В 49-ата минута и руският тим пропусна сериозно положение. Изстрел от фаул бе боксиран от Янко Георгиев, а от няколко метра футболист на ФК Чайка не успя да насочи във вратата. В 52-ата минута напречната греда раздели Слави Шопов от гола. Младокът отправи снаряд с левия крак от фаул, но нямаше късмет, тъй като топката се отби в гредата, топна на голлинията и бе изчистена от защитник. Минута по-късно центриране на Лазар Марин също кацна върху горната греда.

В 55-ата минута Александър Тонев отне топката и се втурна към вратата. Крилото залъга, че ще стреля, но подаде към свободния Станислав Шопов. Младият футболист пое топката и стреля, но покрай дясната греда. В 58-ата минута футболистите на Ботев (Пд) удариха гредата за четвърти път. Този път Радослав Терзиев засече с глава добро центриране, но отново “канарчетата” нямаха късмет. В рамките на 60 секунди Александър Тонев отбеляза две попадения за Ботев.

В 70-ата минута Никола Илиев получи топката в наказателното поле, завъртя се, след което подаде към Тонев, а той от движение не сгреши. Минута по-късно каращият проби бразилец Андерсон пусна подаване към Тонев в предни позиции, а крилото с удар по земя към далечния ъгъл вкара за втори път.

В 84-ата минута Никола Илиев направи резултата класически. Младокът, към когото имаше интерес от школата на Аякс, ознаменува добрата си игра с попадение след пас на Лазар Марин.
БОТЕВ - ФК ЧАЙКА 3:0
1:0 А. Тонев (70)
2:0 А. Тонев (71)
3:0 Н. Илиев (84)