Борусия (Д) смачка и Кьолн, а Холанд вече чупи рекорди (видео)

Борусия (Дортмунд) постигна втора поредна разгромна победа след подновяването на сезона в Бундеслигата. "Жълто-черните" удариха Кьолн с 5:1, а норвежката сензация Ерлинг Холанд блесна с нови два гола и вече има 5 попадения на сметката си след едва два мача, което е рекорд в германския елит. Още по-впечатляващо е, че го стори само за 57 минути на терена. Борусия се изкачи на 3-о място в класирането с 36 точки, а Кьолн остана в долната половина на таблицата.

След като в миналия кръг направи зрелищен обрат от 1:3 до 5:3 срещу Агсбург, днес отборът на Люсиен Фавър нямаше никакви проблеми да вземе трите точки. Кьолн беше в серия от 4 поредни шампионатни победи и се очакваше да окаже по-сериозна съпротива, но още преди почивката стана ясно, че "козлите" няма да имат сили за нещо повече от почетна загуба.

Не беше изминала и минута, когато публиката на "Сигнал Идуна Парк" вече ликуваше. Санчо пробив отдясно и намери в наказателното поле Рафаел Герейро, който с малко късмет преодоля Тимо Хорн. Госите опитаха да отвърнат на удара веднага, но Ян Тийлман стреля покрай гредата от чиста позиция.

В 13-ата минута фуболистите на Борусия получиха дузпа, но след намесата на ВАР реферът Харм Осмерс отмени първоначалното си решение. Домакините все пак удвоиха аванса си след половин час игра, а точен беше Марко Ройс. Звездата на "жълто-черните" получи перфектен дълъг пас от Матс Хумелс, надбяга защитата и промуши топката между краката на Хорн.В 48-ата минута Ройс изведе Санчо, а английският национал шутира безпощадно под гредата за 3:0. Кьолн стигна до гол в 64-ата минута благодарение на Мар Ут. Нападателят стреля изненадващо по диагонала и завари неподготвен Роман Бюрки.

Веднага след гола в игра за Борусия се появи Холанд, който отново нямаше нужда от много време, за да се разпише. В 77-ата минута Тимо Хорн на два пъти се намеси впечатляващо, но при добавката на Холанд топката спря в мрежата - 4:1.

Това обаче не беше всичко, защото норвежецът вкара още един гол. Малко преди края на редовното време той се измъкна от засадата, финтира стража на Кьолн и оформи разгромния успех на дортмундци.

В следващия кръг Борусия ще приеме Унион (Берлин), а Кьолн ще гостува на Фрайбург.