Пирин удари юношите на Левски в контрола

Отборът на Пирин (Благоевград) победи с 3:0 юношите на Левски до 19 години. "Орлетата" вкараха и трите попадения през първото полувреме. Точни бяха Конър Хендерсън в 23-ата, Димитър Алексиев в 36-ата и Глоар Антонио в 43-ата минута.

За Алексиев това бе първо попадение с екипа на Пирин, а при отсъствието на ветерана Влади Златинов, Александър Бастунов изведе "орлетата" с капитанската лента. В игра не се появи другото ново попълнение - вратарят Стефан Дафовски. Срещата пропусна и опитният бранител Павел Виданов.

Проверката бе много коректна и не създаде затруднения на рефера Благой Манов.

Това бе първата и единствена контрола за възпитаниците на Уорън Фийни на родна земя. От понеделник те летят за 10 дни на подготвителен лагер в Турция, където ще играят още три контролни срещи – с македонските Работнички и Македония ГП, и с полския Термалика Нечеча.