Вместо дерби - доминация за Левски Лукойл срещу Рилски (галерия)

Левски Лукойл контролираше случващото се на паркета в зала “Универсиада” и доминира от начало до край, за да запише категорична победа срещу Рилски спортист - 83:50 (20:5, 22:18, 23:12, 18:15. Дербито, което всички очакваха днес така и не се получи, а в един момент преднината на столичани прехвърли 40 точки.

39 Левски Лукойл - Рилски спортист

Мечтана първа част за Левски Лукойл и кошмарна за Рилецо - така могат да бъдат определени началните 10 минути, завършили 20:5 в полза на сребърните медалисти в НБЛ. Втората четвърт бе далеч по-равностойна и бе спечелена от “сините” със скромните на фона на предходната 4 точки и по този начин се стигна до 42:23 на почивката.

Авансът на домакините достигна 30 точки в края на третата четвъртина при 65:35, а в оставащите 10 минути надхвърли и 40-те при 82:41, но самоковци успяха да свалят част от изоставането си за финален резултат от 83:50.

С 16 точки и 9 овладени под кошовете топки се отличи Данило Тасич от победителите. За гостите Кристофър Уокър направи "дабъл-дабъл" - 16 точки и 11 борби.