Една част стигна на Балкан за единадесета поредна победа

Баскетболистите на Балкан (Ботевград) изоставаха в резултата доста време при гостуването си на Ямбол, но в крайна сметка си тръгнаха като победители. Шампионите грабнаха единадесетата си поредна победа в НБЛ, след като надиграха съперника с 85:74, а това се случи благодарение на изключително силни финални 10 минути.

Ботевградчани поведоха в началото на двубоя, но Ямбол навакса пасив от 7 точки във финалните три минути на първата четвърт, за да поведе с 21:22. Втората част също бе на сметката на домакините, които в един момент се откъснаха на 9 точки, а на почивката пак бяха в ролята на лидер - 36:42.

На няколко пъти през третия период Балкан успяваше да поведе за кратко, но преди заключителната десетка се озова в добре познатата от предходните два периода роля - на догонващ в резултата, този път с 58:59. Размени на водачеството белязаха встъпителните минути на последната част, а при резултат 67:67 гостите настъпиха газта и не дадоха на съперника да се върне в мача, триумфирайки с 85:74.

Марко Радонич с 23 точки и Крис Минков със 17 завършиха като топреализатори за победителите. Дайшон Найт и Михайло Секулович добавиха 13 и 11 точки, а Димитър Димитров се включи от пейката с 10. Дарин Иванов с 16 и Стоян Петков с 14 бяха двамата най-резултатни за Ямбол.