Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Уилямсън и цифрите: Зайън започна с рекордите още в дебюта си

Дългоочакваното и отложено с няколко месеца събитие стана факт тази нощ - Зайън Уилямсън направи официален дебют за Ню Орлиънс в НБА. №1 в последния Драфт изигра впечатляващи мачове в предсезонната подготовка, но скъсан менискус именно тогава го превърна в зрител за известно време, за да се стигне до домакинството срещу Сан Антонио. Всички погледи бяха вторачени към тежкото крило на Пеликанс с №1 на екипа, като той не разочарова, макар да започна професионалната си кариера със загуба (117:121).

198-сантиметровият тийнейджър отбеляза 22 точки за 18:18 игрови минути, а това бе едно от многото статистически постижения, които американските анализатори изтъкнаха в дебюта на Зайън.

19-годишният талант завърши с 4/4 от тройката, след като в колежанската си кариера в Дюк не бе вкарвал повече от 3 тройки в един мач. Уилямсън наниза четирите си успешни шута от дистанция в рамките на едва 2:34 минути и е първият баскетболист в историята на НБА, който вкарва 4/4 в първата си среща на най-високо ниво.

Седемнадесетте поредни точки, които отбеляза за 3:29 минути в четвъртата част пък изравниха най-резултатната дебютна четвърт в последните 20 години в Лигата. Тежкото крило постави и рекорд по вкарани точки от дебютант в историята на Ню Орлиънс. Досега върховото постижение бе дело на Антъни Дейвис - 21 през 2012 година, а тогава съперник на отбора отново е Сан Антонио.

Отбелязаните 22 точки качиха Уилямсън на върха и в други две класации, които съществуват от сезон 1954/1955 насам, когато в НБА е включено правилото за 24 секунди за нападение. Зайън вкарва най-много точки за 20 или по-малко минути, както и най-много точки на минута - 1.20 след като записа 18 игрови минути.