Какъв дебют! Това момче наистина е суперталант! (видео)

Избраният под №1 в Драфта на НБА през лятото на 2019 година от Ню Орлиънс Пеликанс Зайън Уилямсън вкара 22 точки при дебюта си в НБА, но ЛаМаркъс Олдридж отбеляза 32 и взе 14 борби за успеха на Сан Антонио Спърс над “Пеликаните” със 121:117 като гости. Уилямсън, който е смятан за огромен талант, пропусна първите 44 мача от сезона заради артроскопия на коляното и последващата рехабилитация.
В първите три четвърти от мача на 19-годишното тежко крило му беше трудно да се адаптира, но в последната четвърт той наниза 17 точки подред. Пеликанс дори поведоха в резултата, но новобранецът трябваше да седне на пейката в последните пет минути и половина поради ограничено игрово време. Освен точките, той добави в личната си статистика 7 борби и 3 асистенции за едва 18 минути игра.