Макси Гомес спаси Валенсия, Реал Сосиедад пречупи Еспаньол

Носителят на Купата на краля Валенсия се класира за 1/8-финалите след минимална победа с 1:0 при гостуването си на Логронес. Максимилиано Гомес реализира единствения гол в 15-ата минута. Последваха аристократично пропиляни възможности от страна на “прилепите”. През второто полувреме домакините създадоха няколко чудесни голови опасности и продълженията “висяха”. В крайна сметка момчетата на Алберт Селадес удържаха преднината си.
В Сан Себастиан Реал Сосиедад преодоля Еспаньол с 2:0 в битка на два тима с елитен статут. Баренечеа вкара в последните секунди на първото полувреме за 1:0, а Александър Исак удвои в 61-вата. В 77-ата Ву Лей нацели греда.

Отборът на Виляреал беше най-убедителен днес с 3:0 при гостуването си на доскорошния член на Ла Лига Жирона. И трите попадения паднаха след почивката след точни удари на Фунес Мори (54), Сантиаго Касорла (70) и Сами Чъквуезе (72). Тенерифе съсече елитния Валядолид с 2:1 след късен гол на Даниел Гомес от дузпа. Бадалона и Гранада стигнаха до продължения, като гостите от “Лос Карменес” вкараха два безотвени гола след 90-ата минута за крайното 1:3 след 120 минути игра.