Тотнъм постигна първа победа от началото на годината

Отборът на Тотнъм постигна първа победа от началото на годината, след като надигра с 2:1 последния в класирането в Премиър лийг Норич у дома в двубой от междинния 24-и кръг. Нещо повече - лондончани нямаха и отбелязан гол за календарната 2020-а, в която изиграха вече три двубоя от шампионата. Головата суша беше прекъсната в 38-ата минута на срещата.
Тотнъм е много близо до голмайстора на Реал Сосиедад
Тогава "шпорите" направиха хубава атака отдясно, Серж Орие центрира остро към Деле Али, който отблизо прати топката зад вратаря Тим Крул. До края на полувремето и двата отбора имаха възможности, но до нов гол не се стигна. В 69-ата минута гостите увенчаха добрата си игра с изравнително попадение. Дуда пусна пас за Макс Аарънс, който бе фаулиран от Райън Сесеньон в наказателното поле, а реферът Крис Кавана посочи бялата точка.
Зад топката застана звездата на "канарчетата" Теему Пуки, който стреля в долния ляв ъгъл на вратата на Юго Лорис. Французинът хвана ъгъла, но не успя да спре топката. Тотнъм все пак стигна до успеха десет минути преди края на мача, когато Деле Али нахлу в наказателното поле, стреля към вратата, но топката рикошира към далечната греда.
Там най-съобразителен се оказа кореецът Хеунг Мин Сон, който донесе първата победа на "шпорите" за годината, която ги изкачи до шестото място в класирането с 34 точки. Норич остава на дъното със 17.