Монтана разгроми Цървена звезда в Адриатическата лига

Монтана 2003 разгроми Цървена звезда като гост с 93:59 в мач от 14-ия кръг на женската Адриатическа лига по баскетбол. Домакините започнаха по-мобилизирано в началните минути и поведоха с 6:0, но постепенно баскетболистките на Монтана взеха инициативата, за да се стигне до последната четвърт, която българският отбор спечели с 32:6 и приключи мача с 34 разлика.
Най-полезна за успеха бе Тина Требец с 21 точки и 9 борби, Димана Георгиева добави 15 точки, а Христина Иванова - 14. За Звезда с 13 точки се отличи Нина Тешич. С победата Монтана оглави класирането в Адриатическата лига след 14-ия кръг с 26 точки.
Срещи от 14-ия кръг на Адриатическата лига по баскетбол за жени:

Цървена звезда (Сърбия) - Монтана 2003 (България) - 59:93 (18:17, 18:21, 17:23, 6:32)

10. Трешневка 13 2 11 820:1105 15

* Берое има една служебна загуба с 0:20 от Будучност и е наказан с отнемане на една точка в класирането и финансова глоба.