Ювентус сломи Рома и за Купата (видео)

Отборът на Ювентус отстрани Рома от Купата на Италия, спечелвайки с 3:1 сблъсъка между двата отбора на “Алианц Стейдиъм” от 1/4-финалната фаза на турнира. Попаденията отбелязаха Кристиано Роналдо (26'), Родриго Бентанкур (38') и Леонардо Бонучи (45+2'), докато Джанлуиджи Буфон си отбеляза автогол (50'). Така “Старата госпожа” постигна втора победа над този противник в рамките на едва 10 дни, след като преди това го победи с 2:1 на “Олимпико” в мач от Серия “А”.

Ранни голове на "Олимпико" изкачиха Ювентус на върха в Серия "А" (видео)
От успеха над Парма с 2:1 титуляри в състава на Маурицио Сари останаха само четирима: капитанът Бонучи, халфовете Миралем Пянич и Адриен Рабио, както и суперзвездата Роналдо, който пропусна победата с 4:0 над Удинезе от миналия кръг на турнира. Негови партньори в атака тази вечер бяха Гонсало Игуаин и Дъглас Коста. На вратата пък застана ветеранът Буфон.
Пауло Фонсека също бе направил няколко промени в своите 11. Като бекове стартираха капитанът Алесандро Флоренци и опитният Александър Коларов, Браян Кристанте замести Жордан Верету в халфовата линия, а голмайсторът Един Джеко бе наказан и затова на негово място игра Никола Калинич.
Мачът започна с лек превес на домакините, но в първите му 20 минути единственият отправен удар беше дело на Роналдо, като в този случай топката излетя в тъч. Именно в 20-ата Рома стигна до първия си шут. Тогава Флоренци центрира към Джъстин Клуйверт, чийто изстрел обаче мина встрани от вратата. При втория си опит в мача обаче Роналдо беше много по-точен и успя да се разпише. Това стана в 26-ата минута, когато той получи пас от Игуаин, нахлу в наказателното поле и с удар по земя прати топката в далечния ъгъл на вратата.
В 35-ата Данило отправи далечен шут, който обаче излезе в аут. В 38-ата Бентанкур запази топката от противниковите защитници и нанесе удар, след което топката се удари в гредата, но премина голлинията за 2:0. Само минута по-късно Коста пресече съперников пас и веднага насочи опасен изстрел от разстоняие, който обаче беше избит от Пау Лопес. В добавеното време на първата част Бонучи също се разписа, засичайки с глава центриране на Коста. "Вълците" имаха претенции за засада на бранителя, но съдията реши да зачете попадението.
Втората част започна вихрено. Още в 47-ата минута Буфон изби удар на Пелгрини, а секунди по-късно Игуаин нацели напречната греда на отсрещната врата след удар с глава. В 50-ата Дженгиз Юндер също разтресе напречната греда с топовен шут, топката тупна на голлинията, а Буфон я прати в собствената си врата. Стражът обаче се реваншира в 56-ата минута, когато с крак спря изстрел на останалия сам срещу него Флоренци. В 63-ата Лопес парира удар на Игуаин от близка дистанция. В 84-ата шут на Роналдо мина покрай вратата. В последните секунди на мача Буфон отрази изстрел на Коларов и така резултатът се запази 3:1 и след последния съдийски сигнал. Така на полуфиналите Ювентус очаква победителя от двойката Милан - Торино, чийто сблъсък е следващият вторник.

ЮВЕНТУС - РОМА 3:1

1:0 Роналдо (26')
2:0 Бентанкур (38')
3:0 Бонучи (45+2')
3:1 Буфон (50' - автогол)

Ювентус: Буфон, Данило, Бонучи, Ругани, Сандро, Бентанкур, Пянич, Рабио, Коста, Игуаин, Роналдо

Рома: Лопес, Флоренци, Манчини, Смолинг, Коларов, Диавара, Кристанте, Юндер, Пелегрини, Клуйверт, Калинич