Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Хебър излъга руснаци

Първи успех в контролите от подготовката си в Анталия записа футболният тим, който по-рано днес се наложи с 2:1 над втородивизионния руски Енисей (Красноярск). Двата отбора се срещнаха в Белек, като контролата се игра при отлично за футбол време и перфектен терен.

След нулево първо полувреме първи резултата откриха хебърци. В 57-ата минута Тодор Чаворски разпечата мрежата на руснаците с гол от пряк свободен удар. Само 3 минути по-късно Харитонов наказа колективна грешка в отбраната на хебърци за 1:1.

15 минути преди края на контролата руският тим стигна до изпълнение на дузпа, но младият вратар на Хебър Диян Димов показа хладнокръвие и спаси удара от бялата точка. До победното 2:1 за пазарджиклии се стигна в 83-ата минута, когато новото попълнение Димитър Законов фиксира крайния резултат от мача.

Съставът на Хебър: Александър Любенов, Цветелин Тонев, Слави Косов, Димитър Везалов (к), Георги Каракашев, Мартин Вълчинов, Андриан Краев, Тодор Чаворски, Даниел Пехливанов, Йордан Апостолов, Даниел Кадьов (Диян Димов, Томислав Папазов, Асен  Георгиев, Васил Геров, Божидар Васев, Янко Ангелов, Владимир Гаджев, Георги Стоичков, Димитър Законов, Богомил Божуркин, Георги Андонов).