Нефтохимик и Созопол направиха голов трилър без победител

Без победител завърши контролната срещата между Нефтохимик (Бургас) и Созопол, която се игра днес - 3:3. На стадиона в Каблешково двата морски тима си размениха по три попадения. Проверката бе втората поред от програмата за зимната подготовка на "шейховете".

Първата част приключи при нулево равенство. До почивката сериозни опасности и пред двете врати липсваха, но "зелените" доминираха на терена. Всички шест гола в мача бяха реализирани през второто полувреме. За Нефтохимик то започна с осем смени в състава. До 20-ата минута "шейховете" водеха с 3:0. Първият гол бе дело на Живко Петков, който засече с глава центриране от корнер на Цветан Филипов. Иван Цачев, също с изстрел с глава, удвои аванса на Нефтохимик, а за 3:0 точен отново бе Живко Петков. Той прехвърли вратаря на Созопол с копване, след като бе изведен отлично от нахлуващия от ляво Ерик Почански. Созополлии обаче успяха да си върнат и трите попаденя и да изравнят резултата. Две попадения вкара Мурад Ибрахим, а едно попадение за лидера в Трета лига добави Венцислав Гюзелев.

Следващата проверка за "шейховете" е в събота (25 януари), когато те ще се изправят срещу тима на Ботев (Гълъбово). Срещата е на стадиона в Елхово и ще започне в 13:00 ч.

Състав на Нефтохимик (първо полувреме): Здравков, Молдованов, Ташолов, Али, Костов, Филипов, Цонков, Манев, Радев, Колев, Костадинов

Състав на Нефтохимик (второ полувреме): Андонов, Тенев, Молдованов, Чахов, Али (70 Радев), Филипов, Апостолов, Цачев, Мирославов, Петков, Почански