Лудогорец с първа загуба в Турция (видео)

Лудогорец допусна първа загуба в зимната си подготовка след поражение с 0:2 от Пяст (Гливице) във втората си контрола на турска земя. Головете за полския шампион реализираха Урош Корун (11) и Парижишек (42).

В стартовата 11-ка на българския тим отново попада единственото ново зимно попълнение на орлите - Каули, както и завърналият се от наем в Царско село Серкан Юсеин.

Първата добра възможност в мача бе за полския шампион. Баджи извърши фаул пред границата на собственото си наказателно поле в 3-ата минута, Милевски се нагърби с неговото изпълнение и стреля над напречната греда.

Пяст откри резултата в 11-ата минута. Тогава Корун овладя пред наказателното поле центриране от фаул и стреля, а след рикошет в крака на Кешерю топката влетя в мрежата на орлите.

В 21-ата минута и разградчани осъществиха първата си опасна атака. Сисиньо направи двойно подаване с Битон в наказателното поле на поляците, след което шутира от малък ъгъл, но Франтишек изби в корнер. Седем минути по-късно отлична триходова комбинация Вандерсон-Кешерю-Юсеин завърши с удар от 7-8 метра на последния, но Франтишек отново изби в корнер.

В 38-ата минута Лудогорец като по чудо не изравни. Каули намери Кешерю, който от своя страна изведе великолепно Сисиньо. Десният бек на орлите стреля в далечния ъгъл, но сантиметри не му достигнаха да отбележи.

Така се стигна до 42-ата минута, в която Парижишек засече центриране отляво за 2:0.

Секунди по-късно българският тим можеше да върне едно попадение, когато Недялков намери непокрития Битон, израелецът шутира от 14-15 метра, но нацели дясната греда.

През второто полувреме наставникът на Лудогорец Павел Върба пусна нова 11-ка.

В 53-ата минута поляците бяха близо до трети гол, когато Форстър за малко не си вкара автогол, засичайки изчистване на Моци, но топката излезе на сантиметри покрай лявата греда.

В 63-ата минута Моци стреля опасно с глава, засичайки центриране от корнер, но покрай вратата. Девет минути по-късно Чибота намери Марселиньо в наказателното поле, бразилецът стреля, но вратарят на Пяст изби шута, който отиваше под гредата.

В 81-ата минута Лудогорец организира отлична атака, която завърши с голям пропуск на Шверчок. Марселиньо пусна великолепно към Жоржиньо, крилото на орлите центрира без забавяне към поляка, но той шутира от 6-7 метра над напречната греда.

До края на двубоя разградчани продължиха да са по-активни, но в последните минути Пяст заигра стабилно в отбрана и не допусна повече опасни положения пред своята врата.

Следващата контрола на Лудогорец е след седмица, когато ще срещне казахстанския Кайрат.

ЛУДОГОРЕЦ - ПЯСТ (ГЛИВИЦЕ) 0:2