Федерер помете сърбин, следва мач с коварен съперник

Шесткратният шампион Роджър Федерер (Швейцария) се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис. Поставеният под номер 3 в схемата швейцарец постигна лесна победа срещу сърбина Филип Крайнович с 6:1, 6:4, 6:1 за 92 минути. 38-годишният Федерер направи по два пробива в първите два сета и три в третата част, за да стигне до успеха. Крайнович поиска медицинско прекъсването заради травма на дясната ръка при 2:1 в третия сет, след което загуби четири поредни гейма.

Федерер, който е носител на рекордните 20 титли от “Големия шлем”, записа 42 печеливши удара в мача. В третия кръг швейцарецът ще играе срещу представителя на домакините Джон Милман. Австралиецът надигра поляка Хуберт Хуркач (№31 в схемата) с 6:4, 7:5, 6:3. Швейцарецът има 2 победи от 3 мача срещу Милман, но претърпя сензационно поражение от австралиеца на US Open през 2018 година.

Федерер вече има общо 41 победи и 0 поражения в първи и втори кръг на Australian Open в кариерата си и записа днес победа №99 в Мелбърн, при общо 14 загуби. 38-годишният швейцарец е първият тенисист със 100 или повече победи в някой от турнирите от “Големия шлем”. Той има 101 успеха на “Уимбълдън”.