Русия се измъчи срещу Грузия, но е на четвъртфинал на Европейското

Най-оспорваният мач от репешажите за класиране на четвъртфиналите от европейското първенство по водна топка за мъже в Будапеща бе този между Русия и Грузия.

С гол на Игор Бичков в последната минута на изключително зрелищния двубой, „сборная“ преодоля коравия си съперник с 14:13.

„За щастие успяхме да победим и вече сме една стъпка по-близо до класиране на олимпийските игри. Следващата ни задача е да бием Унгария. Трябва да призная, че Грузия игра много добре, мачът бе завързан, особено накрая“, заяви Бичков на пресконференциата след мача.

Испания бе затруднена само през първата част от Германия (1:1), но впоследствие реши спокойно мача в своя полза (12:6) с главен герой Алваро Гранадос, автор на 5 гола.

Румъния поведе с 4:1 срещу Гърция, но по-големият опит на южните ни съседи се оказа решаващ за категоричния обрат и победата им с 7:14.

Както се очакваше, Черна гора нямаше никакви проблеми срещу Турция 17:6.