Селтикс разбиха Лейкърс, Кемба с първа победа срещу ЛеБрон

Бостън разби историческия си съперник от Лос Анджелис, а Кемба Уокър записа първата си победа срещу ЛеБрон Джеймс. Селтикс триумфираха срещу Лейкърс със 139:107, като за калифорнийци това бе едва четвърто поражение далеч от дома от началото на редовния сезон. Това е и най-тежката загуба на “езерняците” през сезона до момента.

Уокър вкара 20 точки за 30 минути, направи 7 асистенции и спечели за първи път срещу отбор, в който играе ЛеБрон Джеймс. Досега гардът беше с ужасяващ баланс от 28 загуби в 28 мача. Джейлън Браун също вкара 20 точки, а най-много за Бостън отбеляза Джейсън Тейтъм - 27. Енес Кантер се включи с 18 точки и 11 борби като резерва. Всички 13 баскетболисти, които треньорът на домакините Брад Стивънс използва, отбелязаха поне по един кош от игра.

Домакините реализираха 69 точки през първото полувреме - най-високата резултатност срещу Лейкърс този сезон, а в последствие и финалните 139 точки се превърнаха в рекорд за вкарани от противников тим точки срещу Ел Ей.

ЛеБрон Джеймс бе най-добър за Лейкърс с 15 точки, 13 асистенции и 7 борби. С най-много точки завърши ДжаВейл МакГий - 18, а Кайл Кузма и Ражон Рондо приключиха с по 13 точки всеки. Антъни Дейвис се завърна след отсъствие от пет мача, но бе далеч от най-доброто, на което е способен - 9 точки, 4 борби и 5 лични нарушения (2 от които още в първата част) за 23 минути на паркета.