Аталанта се срина у дома срещу последния (видео)

Аталанта допусна изненадваща загуба с 1:2 от последния в класирането СПАЛ. Бергамаските, които са приятната изненада от началото на сезона в Серия “А”, като че ли подцениха съперника и бяха наказани. Домакините на “Атлети Адзури д'Италия” поведоха с касив гол на Йосип Иличич в 16-ата минута, но след това допуснаха обрат през второто полувреме след попадения на Андреа Петаня в 54-ата и Матия Валоти в 60-ата минута.

Мачът започна добре за Аталанта. В 16-ата минута Дуван Сапата проби отляво и пусна по земя към Иличич, който елегантно с пета вкара за 1:0.

След това домакините можеха да удвоят преднината си в 30-ата минута, когато Сапата отправи опасен изстрел, който се отби от гредата.

Гостите обаче също имаха добра възможност в края на полувремето и Петаня с глава също тресна греда.

В началото на втората част се стигна и до шокиращия обрат в рамките само на шест минути. Първо в 54-ата минута Аркадиуш Реца центрира по земя от аутлинията и Петаня отблизо засече кълбото в мрежата за 1:1.

След това в 60-ата минута Валоти пое топката пред наказателното поле, изключително технично елиминира няколко бранители на съперника и с прецизен удар порази вратата за 1:2.

Последва натиск на домакините и още в 61-ата минута те можеха да се върнат в мача, но Сапата пропусна очи в очи с Етрит Бериша.

След това до края на мача сериозни пропуски направиха и Марио Пашалич, отново Сапата и Мартен де Роон. Веднъж и Симоне Мисироли успя да избие топката точно пред голлинията, но до изравнителен гол не се стигна.

Така СПАЛ си тръгна от Бергамо с много ценни три точки и се отлепи от дъното, като вече е на 18-ата позиция с 15 точки в актива си. В същото време Аталанта остава на 5-ото място с 35 точки.