Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Рома продължи с господството си над Дженоа (видео)

Отборът на Рома постигна победа с 3:1 като гост на Дженоа в мач от 20-ия кръг на Серия “А”. Така “вълците” удължиха серията си срещу този съперник от 12 срещи без поражение (9 победи и 3 равенства).

Двубоят започна чудесно за римляните - в 5-ата минута Днегиз Юндер центрира, Лоренцо Пелегрини не успя да играе с топката, но тя все пак влезе в противниковата мрежа и така турчинът беше зачетен като голмайстор. В 44-ата ситуацията за гостите стана още по-хубава, тъй като Давиде Бираски от съпернковия състав си отбеляза автогол при опит за подаване на Леонардо Спинацола. Само 60 секунди по-късно обаче Дженоа намали пасива си, след като Горан Пандев се възползва от чудесен прехвърлящ пас от собствената си половина, дело на Ласе Шьоне. “Грифоните” се опитаха да променят развоя на мача през второто полувреме, но въпреки това в 74-ата минута Един Джеко оформи крайното 3:1 за “джалоросите”, завършвайки тяхна атака, дошла след грешка на домакинската отбрана.