Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Барса на Сетиен започна трудно, но сладко (видео + галерия)

Шампионът на Испания Барселона надви с 1:0 гостуващия Гранада в двубой от 20-ия кръг на Ла Лига, игран пред 65 444 зрители на “Камп Ноу”. Срещата беше дебютна за новия треньор Кике Сетиен. Лионел Меси реализира единствения гол в 76-ата минута.

С успеха “лос кулес” остават на върха в таблицата с по-добра голова разлика от Реал Мадрид.

Новият наставникът на "лос кулес" Кике Сетиен даде шанс на 17-годишния Ансу Фати до Лионел Меси и Антоан Гризман. Аржентинецът се подвизаваше като "фалшива деветка", а във фаза "атака" Жорди Алба действаше като ляво крило, оставяйки защитата с трима футболисти. Артуро Видал и Иван Ракитич заеха места до Серхио Бускетс в халфовата линия.
Срещата на “Камп Ноу” започна с очаквано продължително владение на домакините. Ансу Фати, който стартира по дясното крило, създаде първата опасност в седмата минута. Той се придвижи навътре и нанесе удар - вратарят Руи Силва изби, а Меси не беше блокиран за добавка. В 11-ата Меси намери Жорди Алба, който изведе Ансу Фати на много добра позиция за нахлуване в наказателното поле. 17-годишният талант загуби равновесие и стреля паднал - над гредата.
В 13-ата Меси шутира от 25-метров наказателен удар - вратарят се придвижи и беше готов да реагира, а топката прелетя малко по-високо от целта. В 18-ата Меси се разходи между защитниците на андалуския тим, но не успя да стреля. Аржентинецът извади топката за Артуро Видал, който фронтално от 16 метра овладя на гърди, ала не нанесе добър удар.
В 21-вата каталунците създадоха отлична възможност за попадение. Меси изостри атаката с великолепен пас наляво за Алба, левият бек центрира остра топка, успоредна на голлинията, която Фати не успя да засече, блокиран от Дмитрий Фулкие.
В 40-ата Меси майсторски изведе Ансу Фати отдясно, навлезе, но подаването му беше пресечено. В 44-ата пас към Алба придаде скорост на нападението, бранителят по позната схема върна за Лео Меси, който стреля моментално и оплете топката от външната страна на мрежата.
Второто полувреме започна с удар от 23 метра на Меси. Топката премина покрай гредата. В 53-ата "блаугранас" създадоха отлична ситуация пред вратата на Силва след отнета топка от Артуро Видал. Лео предпочете пас вдясно към чилиеца, а не наляво към Гризман. Ъгълът за Видал се смали и защитник изчисти пред голлинията.
Каталунците обсадиха вратата на съперника в търсене на гол, а гостите от "Лос Карменес" насочваха почти всички свои усилия в защитни действия. В 63-тата Меси получи възможност да стреля от пряк свободен удар, при който топката беше поставена на границата на наказателното поле. Ла Пулга заложи на силата и топката се отклони от крака на Домингош Дуарте.
В 66-ата Сержи Роберто сбърка при изнасянето на топката. Етеки стреля от 20 метра, Марк-Андре тер Стеген беше преодолян, но топката се отклони от гредата. В 70-ата Херман Санчес срита Меси и получи втори жълт картон. Минута по-късно в игра за "лос кулес" се появи младокът Рики Пуч. В 76-ата 20-годишният Пуч отне топката и даде начало на голова атака. Меси подаде към Гризман, който намери Артуро Видал в наказателното поле. Чилиецът технично изведе Лео, който реализира с нисък удар от 12 метра. До края каталунците успяха да задържат резултата и да се поздравят с победата.
В средата на седмицата предстоят мачове за Купата на краля. Барселона гостува на Ибиса.