Атлетик Билбао и Селта не се надвиха (видео)

Отборите на Атлетик Билбао и Селта завършиха при 1:1 мача си от 20-ия кръг на Ла Лига. “Сан Мамес” видя две попадения след почивката - на Рафиня (56) и Раул Гарсия (76 - дузпа). Баските действаха по-напористо, създадоха повече положения, изпълниха цели 13 корнера (срещу 0 за съперника), но въпреки това не стигнаха до успеха. Това беше четвърто поредно реми за Атлетик в Примера. Гостите от Виго пък регистрираха трето равенство в последните си четири двубоя.

“Лъвовете” на Гайска Гаритано превъзхождаха своя съперник през първото полувреме, но пропуснаха своите положения. В осмата минута Юри Берчиче нахлу по лявото крило и върна назад към Раул Гарсия, който стреля много опасно и топката облиза гредата. В десетата Рубен Бланко пресече остра топка и я насочи в крака на своя защитник Жейсон Мурийо, който беше на ръба да си отбележи автогол. В 35-ата стражът на “небесносините” направи изумително спасяване след летящ плонж на Икер Муниаин. В 40-ата Яго Аспас предостави отлична топка за Санти Мина. Мина беше абсолютно сам на втора греда, получи топка по земя, но пропусна от три метра.

В началото на втората част "червено-белите" отново тръгнаха напред, но не бяха прецизни при ударите си. В 56-ата гостите от "Балаидос" вкараха с първото си минаване на центъра след почивката. Аспас тръгна отдясно и подаде към дъгата за Рафиня. Бившият играч на Барселона стреля от 19 метра, а вратарят Яго Ерерин не успя да се ориентира и не достигна до топката - 0:1. В 75-ата Фран Белтран не беше прибрал ръката при центриране отляво на Муниаин и съдията назначи дузпа, която Раул Гарсия реализира с технично насочване - 1:1. До края на срещата баските натиснаха, но не успяха да отбележат победен гол.