България завърши на 6-о място на Световното първенство по хокей на лед за младежи до 20 години в Дивизия 3

Българският национален отбор по хокей на лед за младежи до 20 години завърши на пето място на световното първенство в Дивизия 3, което се провежда в София. Момчетата на селекционера Станислав Кънчев разгромиха Нова Зеландия с 6:1 (2:0, 2:1, 2:0).

За нашите Мирослав Василев завърши с два гола за успеха. Константин Диков добави едно попадение и една асистенция и беше обявен за най-добър в българския отбор в мача. Муса Абди, Мартин Наков и Ивелин Иванов също се разписаха, а вратарят Никола Илиев направи 28 спасявания. Абди беше опрeделен за най-добър играч на нашия тим по време на турнира.

Гостите намалиха на 1:3 чрез Джексън Флайт, а вратарят на Нова Зеландия Финли Форбс отрази 21 удара.
Така нашите момчета завършиха на 5-о място в този турнир.

Турция спечели с 4:2 (1:1, 1:1, 1:0) срещу Мексико и взе бронзовите медали. Тимур Турут вкара победния гол за турците в 45:55 минута след пас на Мурат Къзълкая. Пак Тимур Турут вкара за 4:2 на празна врата 21 секунди преди сирената.

По-рано днес Тайван спечели мача за седмото място, след като победи ЮАР с 5:4 след продължение (1:0, 1:2, 2:2, 1:0). Хуан Ю Ми вкара победния гол 4:32 минути след началото на оувъртайма, след като попадение на Брендън Делпорт в последната секунда на редовното време прати мача в продължение. Героят Хуан Ю Ми завърши с хеттрик за Тайван.