Борини спаси Верона още в дебюта си (видео)

Отборите на Болоня и Верона завършиха наравно 1:1 на “Ренато Дал’Ара” в двубой от 20-ия кръг на Серия “А”.

Матия Бани даде аванс на домакините в 20-ата минута, възползвайки се от грешка на съперников играч при изпълнение на корнер. В 66-ата обаче бранителят от герой стана антигерой за своя тим, тъй като си изкара втори жълт и съответно червен картон за фаул срещу Матия Дзакани. Гостите се възползваха от числения си превес и до края на мача отправиха редица удари по посока на противниковата врата. Така се стигна до 81-ата минута, когато влезлият като резерва Фабио Борини се разписа с глава след центриране на Дарко Лазович. Така поливалентният футболист ознаменува дебюта си с гол, донесъл точка за неговия тим.

В класирането Верона е 10-и с 26 пункта, а Болоня е 12-и с два по-малко.