Шампионът Бъки продължи победната си серия

Отборът на „Бъки“ записа седма поредна победа в „А“ Републиканската хандбална група. В среща от 8-я кръг на първенството шампионът на България надигра като гост състава на „Спартак“ (Плевен) с убедителното 14:33.

Макар и без контузените Ивон Дюлгерова, Карина Съменова и Габриела Цонева, габровският тим имаше пълно превъзходство в срещата. Интригата изчезна още след първите 15 минути, в които домакините успяха да реализират само два гола, а получиха 10. До почивката „Бъки“ увеличи аванса си на 7:17. През втората част нещата се развиха по идентичен начин. Още в началото разликата набъбна чувствително и в 39-та минута резултатът вече беше 9:26. Веселина Златева даде възможност на всички състезателки да запишат игрови минути и с изключение на вратарките Моника Христова и Полина Колева всички останали се отчетоха с попадения. Шампионките нанизаха още 16 гола във вратата на „Спартак“ и допуснаха 7 за финалното 14:33.

„Очаквана победа за нас. Всички момичета играха в този мач и се представиха добре. Изпълниха тактическите указания и нещата се получиха. Продължаваме да преследваме целите си“, коментира след първия мач за годината треньорката Веселина Златева.

Лидия Ковачева и Мари Томова отбелязаха по 6 попадение в срещата, с 4 гола завърши Мадлен Тодорова. За домакините 6 пъти се разписа Нели Каменополска.

В 9-я кръг „Бъки“ по програма ще почива, а в 10-я, на 1-ви февруари (събота), отборът ще приеме в зала „Орловец“ състава на „Шумен 98“.

Бъки: Лидия Ковачева-6, Йоана Костова-2, Карина Съменова, Екатерина Стефанова-3, Полина Колева, Милица Колева-3, Иванела Арнаудова-2, Мария Дженева-3, Мадлен Тодорова-4, Емилия Самуилова-1, Моника Христова, Мари Томова-6, Преслава Проданова-1, Стефани Петрова-1, Ивон Дюлгерова.

Треньор: Веселина Златева