"Черната котка" за италианските грандове пресече пътя и на Интер (видео)

Отборите на Лече и Интер завършиха при резултат 1:1 на "Виа дел Маре" в двубой от 20-ия кръг на Серия "А". Алесандро Бастони (72') беше точен за гостите, но малко след това Марко Манкосу (77') изравни за домакините. Така борещият се да не изпадне новак продължава да е "черната котка" за италианските грандове, след като по-рано през сезона стигна до ремита и срещу Ювентус (1:1) и Милан (2:2).
Още в 3-ата минута гостите пропуснаха две чисти положения. В 7-ата обаче непокритият Манкосу получи топката сам срещу Самир Ханданович, но не успя да уцели вратата от непосредствена близост. "Нерадзурите" обаче си върна инициативата и в 19-ата минута Ромелу Лукаку се разписа. Въпреки това, голът му не беше признат заради негов фаул в нападение. Секунди след това Джулио Донати влезе изключително остро в краката на Николо Барела. Съдията прегледа ситуацията чрез ВАР и реши да покаже на бранителя само жълт картон.
В 29-ата минута Марсело Брозович с техничен удар нацели страничната греда, а малко след това направи още два големи пропуска. Грандът от Милано продължи с натиска си, но в добавеното време се стигна до нова дискусионна ситуация. Тогава реферът отсъди дузпа в полза на Лече за игра с ръка на Стефано Сенси, но след като използва ВАР, той счете, че няма основания за наказателен удар.
"Джалоросите" започнаха по-добре втората част, като Кума Бабакар и Андреа Рисполи не опитаха да открият резултата, но не сполучиха. В 57-ата минута Лаутаро Мартинес отправи далечен удар, който не представляваше проблем за Габриел. Десет по-късно аржентинецът отново не затрудни с изстрела си противниковия вратар. В 71-ата Сенси също пробва късмета си с далечен шут, но Габриел изби в корнер. При последвалото му изпълнение Кристиано Бираги центрира към влезлия едва 3 минути по-рано Бастони, който прати топката в съперниковата врата.
Преднината на гостите обаче не се задържа задълго. Още в 77-ата минута Манкосу възстанови равенството, възползвайки се от пас по земя на Зан Махер. В 81-ата друга резерва в мача - Филипо Фалко, прати своя пряк свободен удар в една от гредите на вратата, пазена от Ханданович. Драма не липсваше и в последните секунди на мача, когато при центриране от фаул Габриел изпусна топката, но последвалият шут на Лаутаро срещна тялото на противников играч и така резултатът се запази 1:1 и след последния съдийски сигнал.

Така вторият в класирането Интер вече има 47 точки, като може да се отдалечи от лидера Ювентус при негова победа по-късно днес. Лече пък остава точно над зоната на изпадащите със своето 17-о място и 16 пункта.

Лече - Интер 1:1

0:1 Бастони (72')
1:1 Манкосу (77')