Бърнли наказа Лестър, Варди пропусна дузпа (видео)

Бърнли постигна обрат срещу Лестър и стигна до успех с 2:1 на "Търф Моор". Ашли Уестууд донесе победата на своя тим с попадение в 79-ата минута. Решителна намеса имаше и вратарят на домакините Ник Поуп, който спаси дузпа, изпълнена от Джейми Варди през второто полувреме.

"Лисиците" имаха предимство през първото полувреме и на почивката водеха след гол на Ашли Барнс. Крис Ууд изравни в 56-ата минута с деветия си гол в първенството за този сезон.

Лестър допусна втора поредна загуба и вече трябва да се замисли за мястото си в четворката, въпреки че все още има солиден аванс. Барнс бе най-добрият играч за гостите днес. Той бе близо до откриване на резултата преди да се разпише в 33-ата минута. Барнс спечели и дузпата в 68-ата минута, която Варди пропусна. Основни единици в тима на Брендън Роджърс разочароват последните седмици и това се отразява на играта на отбора.

Джеймс Мадисън не бе на обичайното си ниво, а Варди, който имаше 11 гола в 8 мача преди Коледа, има само един отбелязан гол в последните седем срещи във всички турнири.

БЪРНЛИ - ЛЕСТЪР 2:1