Валенсия понесе тежък удар от слабак (видео)

Осминафиналистът в Шампионската лига Валенсия допусна неочаквано тежка загуба с 1:4 при визитата си на закъсалия Майорка в среща от 20-ия кръг на Ла Лига. Гостите нямаха загуба в пет поредни срещи в първенството, но днес бяха прегазени на дъждовния “Сон Мош” от един от най-неубедителни отбори този сезон. За последно играчите на Майорка бяха побеждавали преди повече от два месеца - на 10 ноември, след което бяха взели само 1 точка от шест двубоя.

Островитяните сразиха съперника още до почивката с три безответни гола. В 7-ата централният защитник Антонио Раийо беше точен с глава след центриране от фал. След това дойде силният период на Анте Будимир, който заби две попадения - в 22-ата и в 41-вата минути.

След това мачът се доиграваше, а капитанът на Валенсия Даниел Парехо изпусна нервите си и беше изгонен за два жълти картона още в 51-вата минута, заради което няма да играе в дербито с Барселона в следващия кръг. В 80-ата минута Даниел Родригес увелича аванса на тима от Балеарските о-ви до 4:0, но веднага след това Феран Торес (82’) върна единия гол.

С този триумф Майорка се отдалечи на 3 точки от зоната изпадащите. “Прилепите” пък са извъм топ 6.