Етър победи Ротор с голове в края (видео)

Отборът на Етър записа труден успех с 2:1 над Ротор (Волгоград) в първата контролна среща на "виолетовите" от зимната подготовка в Турция. Първото попадение падна в мрежата на Господинов, а в негов автор се превърна Серченков (40). Иван Петков изравни в 83-ата минута, а в последните секунди на срещата играчите на Петко Петков стигнаха до победата, след като Йонов си отбеляза автогол.

В 15-ата минута дойде и първата опасност пред вратата на руския тим. Флорент Боджадж изведе майсторски Дино Мартинович, който стреля силно, но ударът му излезе в аут. В 21-ата минута Шпиталний получи шанс да се разпише, но атакуващият футболист на Ротор шутира в тялото на Господинов.

В 35-ата минута Иван Стоянов бе много близо до първия гол в проверката, но опитният нападател не успя да спечели битката с вратаря, който се намеси майсторски, избивайки кълбото в ъглов удар.

Пет минути по-късно Денисов центрира много добре от левия фланг, а над всички бе Серченков, който се разписа с глава в мрежата на тима от Велико Търново.

В 66-ата минута Хачук шутира майсторски от пряк свободен удар, но шутът му бе спасен от Господинов.

В 83-ата минута футболистите на Петко Петков стигнаха до равенството. В автор на гола се превърна резервата Иван Петков, който се разписа с глава.

В последните секунди на срещата играчите на Етър стигнаха до втори гол и до успеха, след като футболистите на Ротор направиха груба грешка, а Йонов си отбеляза автогол, с който "виолетовите" се добраха до победата.

ЕТЪР - РОТОР 2:1