Пореден хеттрик изстреля Овечкин пред Лемьо и осигури радост на Вашингтон

Капитанът на Вашингтон Кепитълс Александър Овечкин реализира хеттрик за победата с 6:4 над Ню Йорк Айлендърс, който задмина Марио Лемьо и се изравни със Стийв Айзерман на деветото място по отбелязани голове във вечната класация на Националната хокейна лига.

Руският нападател записа хеттрик във втори пореден мач, а столичани обърнаха мача с пет безответни гола в последната третина, преди която губеха с 1:4. Овечкин даде начало на головото шоу в Ню Йорк с гол в 11-ата минута на мача. Попадението бе под номер 690 за него и така той изравни Лемьо. Още до края на частта обаче "островитяните" обърнаха чрез Брок Нелсън и Кейси Сизикас, а във втората третина домакините стигнаха и до нови две попадения, които бяха дело на Джордан Еберле и Девон Тейвс.

Карл Хагелин върна надеждите за обрат на Вашингтон в началото на последния период, намалявайки за 2:4, а с акробатично изпълнение Овечкин реализира за 3:4 15 минути преди финалната сирена. В заключителните 5 минути Вашингтон стигна до нови три гола чрез Том Уилсън, Якуб Врана и отново Овечкин, който този път бе точен на празна врата. С 692-рия си гол руснакът изравни Айдезерман.