Клипърс възкръснаха в Луизиана след перфектно второ полувреме

Водени от Кауай Ленард, който реализира 39 точки, баскетболистите на Лос Анджелис Клипърс успяха да направят обрат в последната четвърт и да спечелят със 133:130 при гостуването си на Ню Орлиънс Пеликанс.

Клипърс губеха с 14 точки в началото на второто полувреме и с 8 преди последната четвърт, но със силна игра в защита спряха нападението на Ню Орлиънс. Гостите играха без една от звездите си - Пол Джордж, който е с контузия в бедрото, но въпреки това Ленърд получи достатъчно помощ от съотборниците си. Лу Уилямс вкара 32 точки, Монтрезъл Херъл прибави 24, а с 11 точки остана Ландри Шамет.

За домакините от Ню Орлиънс най-резултатен с 22 точки при 100-процентова стрелба от игра бе центърът Дерик Фейвърс. Брендън Инграм добави 21 точки, ветеранът Джей Джей Редик реализира 19, а с "трипъл-дабъл" от 18 точки, 10 борби и 11 асистенции приключи Лонзо Бол.