Легендарният Дик Адвокаат записа историческо постижение

Наставникът на Фейенорд Дик Адвокаат влезе в историята на Ередивизи. Той стана първият треньор, водил отбори в елита на холандския футбол в пет различни десетилетия. Постижението стана факт при победата на гранда от Ротердам над Хееренвеен с 3:1.

През 80-те години на миналия век Адвокаат водеше Харлем, през 90-те беше начело на ПСВ Айндховен, в началото на 21-и век имаше период в АЗ Алкмаар, а след 2010 година работи отново в ПСВ и АЗ Алкмаар, както и в Спарта (Ротердам), Утрехт и Фейенорд. Снощи той официално записа мач като треньор в Ередивизи в пето десетилетие.

Иначе Фейенорд постигна трета поредна победа в първенството и се изкачи на пета позиция във временното класиране. Луис Синистера откри резултата в 9-ата минута, а до средата на полувремето на два пъти се разписа и Николай Йоргенсен. За Хееренвеен точен беше Джоуи Веерман (31').

Лидер в Холандия е Аякс с 44 точки, пред АЗ Алкмаар с 41 и Вилем II с 36. ПСВ има 34 точки, колкото и Фейенорд, но е с мач по-малко.