16-годишен блести за Лион в голово шоу (видео)

Лион се класира за осминафиналите в турнира за Купата на Франция, след като елиминира Нант. "Хлапетата" спечелиха с 4:3 като гост, макар че в последните минути трябваше да треперят.

16-годишният нападател Раян Шерки започна в титулярния състав на Лион и до 9-ата минута вкара два гола. Тийнейджърът се разписа и в предишния кръг срещу нискоразредния Бур он Брес, а днес допълни великолепното си представяне с две асистенции.

Нант се върна в мача с гол на новото си попълнение Рено Емонд (16'), но Мартен Терие върна аванса от две попадения на Лион още до почивката, възползвайки се от подаване на Шерки.

През втората част Муса Дембеле пропусна дузпа за гостите, но секунди след това направи резултата 4:1 след пас на Шерки. Футболистите на Руди Гарсия се отпуснаха и след 80-ата минута Нант успя да намали изоставането си с точни удари на Имран Луза и Моузес Симон, но не и да стигне до изравняване.