Рилски спортист взе победа в битката за третото място

Отборът на Рилски спортист (Самоков) спечели прекия сблъсък за третото място в редовния сезон на Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер възпитаниците на Людмил Хаджисотиров се наложиха при домакинството си на Берое (Стара Загора) със 78:75 (26:15; 23:21; 15:22; 14:17) в двубой от XVI кръг.

Брендън Браун и Хавиер Джонсън вкараха по 16 точки за победителите, а Мирослав Васов добави 13 точки.

Остин Прайс беше най-резултатен за гостите – 20 точки, а Алексансър Янев и Ивайло Тонев добавиха съответно по 17 и 11 точки.

Самоковци направиха силно начало на двубоя и след десет минути игра имаха аванс от 11 точки – 26:15, като през втория период играта бе далеч по-равностойна, но въпреки това, до почивката Рилски спортист запази двуцифрената си преднина – 49:36.

Баскетболистите на Берое се активизираха в началото на второто полувреме и започнаха да топят изоставането си, като преди началото на заключителните десет минути старозагорци вече изоставаха само на шест точки – 58:64 и обратът изглеждаше постижим.

Напрежението си заради важността на двубоя си каза думата в заключителната четвърт, като за близо пет минути игра двата отбора бяха отбелязали по четири точки. Първи в ритъм влязоха гостите от Стара Загора, които успяха да се доближат на точка от съперника – 75:76, но в оставащите 38 секунди домакините от Самоков запазиха концентрация и това им подсигури крайния успех – 78:75 в полза на Рилски спортист.