Черноморец с трета победа за сезона

Отборът на Черноморец (Бургас) записа трета победа от началото на сезона в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер бургазлии се наложиха при домакинството си на Спартак (Плевен) с 83:79 (20:23; 23:16; 22:20; 18:20) в двубой от XVI кръг.

Блейк Рейнълдс се отличи с дабъл-дабъл“ за победителите – 21 точки и 12 борби, Миленко Велкович също се отчете с двойни показатели – 17 точки и 20 борби, а Джейлън Фишър добави 17 точки.

Димитър Маринчешки вкара 18 точки и овладя 13 борби, а Константин Коев завърши с 14 точки.

Мачът в Бургас започна равностойно, като след първите десет минути гостите от Спартак имаха минимален аванс – 23:20, но през втората четвърт „Акулите“ се активизираха и стигнаха до пълен обрат за 43:39 на почивката.

Второто полувреме отново бе изключително равностойно, като играта вървеше кош за кош до самия край и разликата в резултата бе минимална. В заключителните секунди баскетболистите на Спартак се доближиха само на две точки от съперника, но силите им не стигнаха за нещо повече и последния съдийски сигнал прозвуча при 83:79 в полза на Черноморец (Бургас).