Нюкасъл попари Челси в добавеното време за първата си победа през 2020-а

Нюкасъл постигна изключително важна и драматична победа с 1:0 над Челси на "Сейнт Джеймсис Парк", дошла в 94-тата минута на мача след гол на Айзък Хейдън.  Лондончани имаха доста повече шансове , но не ги реализираха и пропуснаха възможността да се откъснат пред Манчестър Юнайтед в битката за четвъртото място. Така Нюкасъл прекъсна серията си от четири поредни мача без победа.

Само една промяна бе направил Франк Лампард в състава си. Н'Голо Канте се завърна в халфовата линия за сметка на Рос Баркли. Стив Брус остави братята Лонгстаф на пейката за началото. Джонджо Шелви се завърна след контузия. Ален Сент-Максимин също стартира за Нюкасъл. Емил Крафт и Джамаал Ласелс бяха титуляри.

Двата отбора изиграха интересно първо полувреме. Нюкасъл предимно се защитаваше, но въпреки това именно домакините имаха шанс да открият резултата. Възможността се откри в 22-рата минута, но удар с глава на Жоелинтон срещна гредата. Челси владееше много повече топката и изпълни доста ъглови удари пред вратата на Дубравка, но положенията на гостите не бяха толкова чисти. В 33-тата минута Ейбрахам много технично засече с пета центриране на Вилиам, след което топката срещна напречната греда. Повторенията обаче показаха, че нападателят на "сините" е в засада, така че дори да беше вкарал, попадението щеше да бъде отменено.

Дубравка спаси удари на Канте и Ейбрахам и в крайна сметка нулевото равенство се запази до почивката.

Проблемите на "свраките" с контузии продължиха да се трупат, след като Жетро Вилемс получи тежка контузия още в началото и бе заменен от Мат Ричи.
В 53-тата минута Вилиан пропусна чудесна възможност. Кларк подари топката на гостите, което сложи началото на контраатака. Маунт изнесе бързо, след което продължи добре към Вилиан. Бразилецът обаче не успя да намери далечния ъгъл и топката премина встрани.
20-ина минути след това Тами Ейбрахам също пропиля голям шанс, след като получи от Жоржиньо, премина покрай Дубравка, но след това нападателят не успя да насочи топката към вратата.
В 80-ата минута Ейбрахам отново се размина с гола. Този път нападателя опита да прехвърли Дубравка, но Ричи изчисти пред голлинията.
Пропуските на Челси бяха наказани при една от редките атаки на Нюкасъл през втората част. В 94-тата минута Сейнт-Максимин центрира, а Хейдън засече с глава от няколко метра. Кепа докосна топката, но не успя да я спре.