Нефтохимик стартира годината с победа

Нефтохимик започна с успех серията контролни срещи от зимната си подготовка. В първата си проверка за 2020 г. "шейховете" надвиха тима на Черноморец (Балчик) с 2:1. Мачът се игра на стадиона в Обзор.

В средата на първата част Живко Петков откри резултата за Нефтохимик, след като засече с глава центриране от фаул на Цветан Филипов.

Десет минути след началото на второто полувреме Иван Цачев напредна добре по фланга и центрира към наказателното поле, където Мирослав Радев подаде към Димитър Костадинов. Той отправи удар към вратата, но стражът на Черноморец изби топката. При добавката Живко Петков реализира второто попадение за "шейховете".

Десет минути преди края на двубоя тимът от Балчик се възползва от пропуск в защитата на Нефтохимик и успя да намали за 2:1.